Big Rivers Conference Login Here  
Member Schools Conference Directory Ticket Info Maps Awards Policies
 
CalendarRostersScores and Standings
  
  Calendar
 
 Please check frequently for updates.   << Yesterday  Tomorrow >>
 
Tuesday, Sep 17, 2019
Time Event Location Details
3:00pm Golf:Girls Varsity BRC Meet Rice Lake vs. Eau Claire North @ Mill Run Golf Course 
3:45pm Cross Country: Middle School Meet Rice Lake Middle School vs. Rice Lake @ Rice Lake - Barron College Campus 
3:45pm Golf:Girls Varsity BRC Meet Hudson vs. Eau Claire North @ Mill Run Golf Course 
3:45pm Golf:Girls JV BRC Meet Hudson vs. Eau Claire North @ Mill Run Golf Course 
3:45pm Golf:Girls Varsity BRC Meet River Falls vs. Eau Claire North @ Mill Run Golf Course 
3:45pm Golf:Girls Varsity BRC Tournament Chippewa Falls, Eau Claire Memorial, Hudson, Menomonie, Rice Lake, River Falls vs. Eau Claire North @ Mill Run Golf Course 
3:45pm Golf:Girls JV BRC Tournament Chippewa Falls, Eau Claire Memorial, Hudson, Menomonie, Rice Lake, River Falls vs. Eau Claire North @ Mill Run Golf Course 
3:45pm Golf:Girls JV BRC Tournament River Falls vs. Eau Claire North @ Mill Run Golf Course 
3:45pm Golf:Girls Varsity BRC Tournament Chippewa Falls, Eau Claire Memorial, Hudson, Menomonie, Rice Lake, River Falls vs. Eau Claire North @ Mill Run Golf Course 
3:45pm Golf:Girls JV BRC Tournament Chippewa Falls, Eau Claire Memorial, Hudson, Menomonie, Rice Lake, River Falls vs. Eau Claire North @ Mill Run Golf Course 
4:00pm Cross Country: Varsity Invitational Amery, Ashland, Barron, Bloomer, Boyceville, Chippewa Falls, Colfax, Cumberland, Drummond, Elk Mound, Flambeau, Frederic, Glenwood City, Hayward Community Schools, Hudson, Lac Courte Oreilles Ojibwe, Ladysmith, McDonell Central, Menomonie, Northwestern, Osceola, Prairie Farm, Shell Lake, Solon Springs, St. Croix Falls, Superior High School, Unity, Washburn, Webster, Winter vs. Rice Lake @ UW ECBC Campus 
4:00pm Cross Country: Varsity Invitational Amery, Ashland, Barron, Bloomer, Boyceville, Chippewa Falls, Colfax, Cumberland, Drummond, Elk Mound, Flambeau, Frederic, Glenwood City, Hayward Community Schools, Hudson, Lac Courte Oreilles Ojibwe, Ladysmith, McDonell Central, Menomonie, Northwestern, Osceola, Prairie Farm, Shell Lake, Solon Springs, St. Croix Falls, Superior High School, Unity, Washburn, Webster, Winter vs. Rice Lake @ UW ECBC Campus 
4:00pm Cross Country: Varsity Invitational Amery, Ashland, Barron, Bloomer, Boyceville, Chippewa Falls, Colfax, Cumberland, Drummond, Elk Mound, Flambeau, Frederic, Glenwood City, Hayward Community Schools, Hudson, Lac Courte Oreilles Ojibwe, Ladysmith, McDonell Central, Menomonie, Northwestern, Osceola, Prairie Farm, Shell Lake, Solon Springs, St. Croix Falls, Superior High School, Unity, Washburn, Webster, Winter vs. Rice Lake @ UW ECBC Campus 
4:00pm Cross Country: Varsity Invitational Hudson, Multiple Schools vs. Rice Lake @ UW-Barron County Campus 
4:00pm Cross Country: JV Invitational Hudson, Multiple Schools vs. Rice Lake @ UW-Barron County Campus 
4:00pm Football: 8th Game River Falls vs. Hudson @ Hudson Middle School 
4:00pm Football:Boys 8th Game Prescott Middle School vs. Hudson Blue. @ Hudson Middle School 
4:00pm Football:Boys 8th Game River Falls vs. Hudson White @ Hudson Middle School 
4:00pm Football: 7th Game Hudson vs. River Falls @ River Falls Middle School 
4:00pm Football:Boys 7th Game Hudson Blue. vs. River Falls @ River Falls Middle School 
4:00pm Tennis:Girls Varsity Match Regis vs. Chippewa Falls @ Chippewa Falls High School 
Staff Appreciation
4:00pm Tennis:Girls JV Game River Falls vs. Eau Claire Memorial @ Eau Claire Memorial High School 
4:00pm Tennis:Girls JV Match River Falls vs. Eau Claire Memorial JV @ Eau Claire Memorial High School 
4:00pm Tennis:Girls Varsity Game Rice Lake vs. Eau Claire North @ Eau Claire North High School 
4:00pm Tennis:Girls JV Match Rice Lake vs. E.C. North HS @ Eau Claire North High School 
4:00pm Tennis:Girls Varsity Game Menomonie vs. Hudson @ Hudson High School 
4:00pm Tennis:Girls JV Game Hudson vs. Menomonie @ Menomonie 
4:00pm Tennis:Girls JV Match Hudson vs. Menomonie @ Menomonie High School 
4:00pm Tennis:Girls JV Match Eau Claire North vs. Rice Lake @ Rice Lake High School 
4:00pm Tennis:Girls Varsity Game Eau Claire Memorial vs. River Falls @ River Falls High School 
4:15pm Football:Boys 7th Game  (Time & Location Changed) Hudson White vs. Prescott @ Prescott Intermediate School 
4:15pm Volleyball:Girls 8th Game River Falls vs. Hudson @ Hudson Middle School 
4:15pm Volleyball:Girls 8th Meet River Falls vs. Hudson @ Hudson Middle School 
4:15pm Volleyball:Girls 7th Game Hudson vs. River Falls @ River Falls Middle School 
4:15pm Volleyball:Girls 7th Meet Hudson vs. River Falls @ River Falls Middle School 
4:30pm Cross Country: JV Invitational River Falls vs. Prescott @ Prescott Intermediate School 
4:30pm Volleyball:Girls Freshman Match  (Time Changed) Baldwin-Woodville vs. Hudson @ Hudson High School 
5:00pm Soccer:Boys JV Game Chippewa Falls vs. Eau Claire North @ Eau Claire North High School 
5:00pm Soccer:Boys Varsity Game Chippewa Falls vs. Eau Claire North @ Eau Claire North High School 
5:00pm Soccer:Boys JV Game Chippewa Falls vs. Eau Claire North @ Eau Claire North High School 
5:00pm Soccer:Boys JV Game Eau Claire Memorial vs. Hudson @ Hudson High School 
5:00pm Soccer:Boys Varsity Game Rice Lake vs. Menomonie @ Menomonie 
5:00pm Soccer:Boys JV Game Rice Lake vs. Menomonie @ Menomonie 
5:00pm Soccer:Boys JV Game Rice Lake vs. Menomonie @ Menomonie - River Heights Elementary Soccer Field 
5:00pm Soccer:Boys JV 2 Game Hudson vs. River Falls @ River Falls High School 
5:00pm Volleyball:Girls 7th/8th Game Rice Lake Middle School vs. Ladysmith @ Ladysmith MS 
5:01pm Soccer:Boys JV Game Eau Claire Memorial vs. Hudson @ Hudson High School 
5:30pm Volleyball:Girls JV2 White Game Stevens Point (SPASH) vs. Eau Claire Memorial @ Eau Claire Memorial High School 
5:30pm Volleyball:Girls JV2 Purple Game Stevens Point (SPASH) vs. Eau Claire Memorial @ Eau Claire Memorial High School 
5:30pm Volleyball:Girls JV Game Stevens Point (SPASH) vs. Eau Claire Memorial @ Eau Claire Memorial High School 
5:30pm Volleyball:Girls JV 2 Game Regis vs. Eau Claire North @ Eau Claire North High School 
5:30pm Volleyball:Girls JV Game Regis vs. Eau Claire North @ Eau Claire North High School 
5:30pm Volleyball:Girls JV Contest Menomonie vs. New Richmond @ New Richmond High School 
5:30pm Volleyball:Girls JV 2 Contest Menomonie vs. New Richmond @ New Richmond High School 
5:30pm Volleyball:Girls JV2 White Contest Menomonie vs. New Richmond @ New Richmond High School 
5:30pm Volleyball:Girls JV2 White Contest Menomonie vs. New Richmond @ New Richmond Hillside Elementary School 
5:45pm Volleyball:Girls JV Match Baldwin-Woodville vs. Hudson @ Hudson High School 
.
6:30pm Swim & Dive:Girls Varsity Game Eau Claire Memorial vs. Rice Lake @ Rice Lake 
7:00pm Soccer:Boys Varsity Game Eau Claire Memorial vs. Hudson @ Hudson High School 
7:00pm Volleyball:Girls Varsity Game Stevens Point (SPASH) vs. Eau Claire Memorial @ Eau Claire Memorial High School 
7:00pm Volleyball:Girls Varsity Game Regis vs. Eau Claire North @ Eau Claire North High School 
7:00pm Volleyball:Girls Varsity Match Baldwin-Woodville vs. Hudson @ Hudson High School 
.
7:00pm Volleyball:Girls Varsity Contest Menomonie vs. New Richmond @ New Richmond High School 

     


      View:   
September  2019
<< < TODAY > >>
S M T W T F S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
 
View Schedules: